مأموریت های نسل ما

منتشر شده در ششم آبان ماه ۱۴۰۱ در کانال پیام رسان بله دوره ره گزین (ویژه دانشجویان فارغ التحصیل و در آستانه فارغ التحصیلی غرب کشور):

🔹️ امروز، دو انتخاب در مقابل نسل ما وجود دارد. یا باید دوش مان را زیر بار ساخت ایران اسلامی بدهیم و ذیل طرح گام دوم قرار بگیریم و یا این طرح را ندید بگیریم و‌ مسیر دیگری را انتخاب کنیم.

🔸️ گرچه مسیر پر افتخاری را طی کرده ایم اما راه نرفته طولانی هم پیش رو داریم. برخی از مشکلات و‌ کمبودهای انقلاب اسلامی با حرکت معمولی برطرف نخواهد شد و نیاز به انسان های تحول خواه دارد. انسان هایی که در هر عرصه ای که فعالیت می کنند، این جرأت روحی را داشته باشند که عینک انسان مدرن و سلطه طلب غربی را برای لحظاتی از مقابل چشم شان بردارند و از زوایای جدیدی به چالش های بومی و منطقه ای و بین المللی فکر کنند. و بعید نیست که معمولا عمر باید گذاشت تا چالشی حل شود…

🔹️ البته ورود در چنین چالشی نیازهایی دارد. اولا اینکه چه افقی را برای زندگی مان انتخاب کرده ایم؟! به کدام قبله زندگی می کنیم؟! به قبله ی ظهور یا به قبله ی پسامدرن؟!

🔸️ دیگر اینکه چقدر اهل صبر و حوصله هستیم؟! ورود به عرصه های جدید یا فکر کردن به مسائل قبلی اما از زاویه جدید، نیاز به استقامت و خسته نشدن دارد.

🔹️ البته ما در این مسیر تنها نیستیم… انسان های آزاده و تحول خواه و نواندیش و مبتکر دیگری هم هستند که می خواهند طرح نو در اندازند! در دوره ره گزین می خواهیم درمورد مسئولیت های تخصصی و مأموریت های نسل مان همفکری کنیم.

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.

فوتر سایت

سایدبار کشویی

اگر غم لشکر انگیزد که خون عاشقان ریزد
من و ساقی به هم سازیم و بنیادش براندازیم