آیین رونمایی پویش پیمان محمد (ص) | میثاقی برای توقف تجارت نفت و غذا با اسرائیل

دوشنبه ۲۸ اسفند ماه ۱۴۰۲، آیین رونمایی از پویش پیمان محمد (ص) در مقابل سفارت کشور ترکیه برگزار شد. این پویش توسط جمعی از تشکل‌های دانشجویی و طلبگی (معصومیه قم، مشکات تهران، رازی کرمانشاه، علامه، خواجه نصیر، تبریز، سمنان، مشهد و…) تشکیل شده است و در موضوع قطع تجارت نفت و غذای کشورهای اسلامی (خصوصاً ترکیه) با رژیم صهیونیستی فعالیت می‌کند.

گزارش خبری مراسم: برای مشاهده کلیک کنید (خبرگزاری مهر)

متن نامه محوری پویش پیمان محمد(ص) خطاب به دولت ترکیه:

بسم الله الرحمن الرحیم

آقای رجب طیب اردوغان!
سلام علیکم
امروز نوار غزه در شرایط وخیمی به سر می برد. تا کنون در جنگ، ده‌ها هزار نفر شهید شده و پیکرهای هزاران نفر هنوز زیر آوار است. بیش از دو میلیون نفر آواره شده اند و بالای هفتاد درصد مردم غزه از گرسنگی شدید رنج می برند. نیمی از ساختمان های غزه تخریب شده و حجم ویرانی ها از خسارت های شهرهای آلمان در جنگ جهانی دوم فراتر رفته است.
همه‌ی این جنایات در شرایطی صورت می‌گیرد که هیچ کدام از علمای مذاهب اسلامی، تردید و اختلافى ندارند که آن وقتى که دشمن بر سرزمین مسلمانان مسلط شد و کیان اسلامى را در کشورى تهدید کرد، وظیفه ى همه ى آحاد مسلمین است که در یک جهاد بزرگ و همه گیر، با آن دشمن مبارزه کنند و او را از آن سرزمین اسلامی اخراج کنند و مجازات و تنبیه نمایند. آیا صهیونیسمِ خبیثِ خطرناکِ جنایتکار و دشمن اسلام و مسلمین، متجاوز نیست؟ آیا سرزمین فلسطین، خانه و قبله‌ى مسلمین نیست؟ آیا این دستور قرآن کریم نیست که پیروان پیامبر اسلام (ص)، «أشداء علی الکفار و رحماء بینهم» (الفتح، ۲۹) باشند؟

آقای اردوغان!
آیا شما اطلاع دارید که از هفت اکتبر تا کنون طبق آمار رسمی وزارت حمل و نقل خودتان، به طور متوسط روزانه هشت کشتی از ترکیه به مقصد بنادر رژیم جعلی اسرائیل بار می‌برند؟ آیا اطلاع دارید که در همین مدت حدود شصت درصد از نفت وارداتی اسرائیل از مسیر ترکیه و به طور خاص از بندر جیهان برای آن رژیم ارسال شده است؟ آیا اطلاع دارید بخش قابل توجهی از مواد معدنی و فلزات مورد نیاز اسرائیل برای شهرک سازی و غصب سرزمین های فلسطینیان توسط ترکیه تأمین می شود؟ واقعاً گمان کرده اید با چند اقدام نمادین مثل حذف نام اسرائیل از لیست مقاصد صادراتی ترکیه آن هم در حالی که بیش از پنج میلیارد دلار صادرات به این رژیم جعلی داشته اید، می توانید مسلمانان جهان را فریب دهید؟
شما اگر در ادعایتان صداقت دارید و طرفدار ملت مظلوم فلسطین هستید، مانع آن شوید که از خاک کشور شما برای تأمین بیش از شصت درصد از نفت وارداتی اسرائیل استفاده شود. امروز ما شاهدیم که ملت قهرمان یمن با بستن یکی از رگ های حیات اسرائیل در دریای سرخ چطور توانسته اسرائیل را تحت فشار قرار دهد. بی شک اگر شاهرگ حیاتی تأمین نفت و انرژی اسرائیل که از خاک شما می گذرد بسته شود، اسرائیل دیگر توانی برای ادامه ی جنگ و کشتار مسلمانان مظلوم نخواهد داشت؛ اما شما تا کنون نخواسته اید مانع ماشین جنگی اسرائیل شوید و به این دولت غاصب اجازه داده اید تا به جنایات جنگی اش ادامه دهد.

آقای اردوغان!
ما ملت های مسلمان جهان دیگر تاب تحمل تداوم جنایات جنگی علیه ملت مظلوم فلسطین را نداریم. ما مسلمانان به شما هشدار می دهیم و اعلام می کنیم همان گونه که رسول مکرم اسلام (ص) در پیمان حلف الفضول با جوانمردان هم پیمان شده بودند تا در حمایت از مظلومان مقابل ستمگران بایستند، با یکدیگر پیمان محمد (ص) می بندیم تا جلوی این ماشین جنگی را بگیریم. اگر دستمان از خاک فلسطین کوتاه است تا با جان به دفاع از فلسطین عزیز، پاره ی تن اسلام بپردازیم، اما دستمان به شرکای جرم اسرائیل که سوخت و مواد مورد نیاز این ماشین جنگی را تأمین می کنند، می رسد.
این نامه یک آغاز برای پیمان محمد (ص) و یک هشدار برای شماست. ما از تمام مسلمانان جهان خواهیم خواست تا در پیمان محمد (ص) همپیمان شده و به هر نحو ممکن جلوی شما سیاستمدارانی که خودتان را مسلمان می دانید اما با تأمین نفت و غذای اسرائیل شریک جرم او شده اید را بگیرند. بهتر است هر چه سریعتر تصمیم قاطعی گرفته و جلوی تأمین سوخت و مایحتاج اسرائیل از خاک کشورتان را بگیرید، پیش از آن که در سیل خشم مسلمانان غرق شوید.

و العاقبه للمتقین

متن صحبت‌های امیدرضا صفایی، نماینده تشکل‌های طلبگی (نماینده بسیج مدرسه علمیه معصومیه قم) در آیین رونمایی پویش:

بسم الله الرحمن الرحیم
ما امروز عزاداریم؛
عزادار پدری که با سرمایه حاصل عمرش منزلی می سازد و آن منزل در بمباران غزه نابود می شود و می گوید فدای مسجد الأقصی؛
عزادار غم کودکان غزه که با قرائت قرآن کریم، در این روزگار نیرو‌ می گیرند؛
عزادار مادربزرگی که دست در دست نوه اش توسط تک تیرانداز صهیونیستی به شهادت می رسد؛
عزادار شهادت خانواده هایی که در حالی که در کنار هم بوده اند، منزل شان بر سرشان خراب شده؛
عزادار خبرنگاری که عزیزانش را از دست داده اما میدان روایت غزه را ترک نمی کند تا زمانی که مجروح می شود؛
عزادار هزاران شهید و هزاران مدفون‌ زیر آوارهای غزه…
آری ما امروز عزادار انسان هستیم. امروز اگر برادران و خواهران مان در غزه گرسنه هستند ما هم در ایام روزه داری ماه مبارک به یاد آنها هستیم.

ما برای توقف جنایات در غزه امیدی به حقوق بی بشر و سازمان ملل آمریکایی نداریم! اما اجازه هم نخواهیم داد که برادران و خواهران مان در مقابل چشمان ما به خاک و خون کشیده شوند و از سوی دیگر ماشین جنگی رژیم صهیونیستی توسط حاکمان کشورهای اسلامی تأمین شود.

حاکمان ترکیه، امارات، بحرین، اردن، مصر و قزاقستان چه توجیهی برای روابط اقتصادی و صادرات نفت و غذا به رژیم صهیونیستی آن هم در چنین شرایطی دارند؟ آیا نه این است که این رژیم، غاصب و مشغول جنایت و بر اساس آموزه های مسلم اسلامی باید با آن مبارزه کرد؟ این حاکمان نگران هستند به آنها آسیبی برسد؟ قرآن بخوانند: (سوره مبارکه مائده) فَتَرَى ٱلَّذِینَ فِی قُلُوبِهِم مَّرَضٞ یُسَٰرِعُونَ فِیهِمۡ یَقُولُونَ نَخۡشَىٰٓ أَن تُصِیبَنَا دَآئِرَهٞۚ فَعَسَى ٱللَّهُ أَن یَأۡتِیَ بِٱلۡفَتۡحِ أَوۡ أَمۡرٖ مِّنۡ عِندِهِۦ فَیُصۡبِحُواْ عَلَىٰ مَآ أَسَرُّواْ فِیٓ أَنفُسِهِمۡ نَٰدِمِینَ (۵٢)
کسانى که در دل هایشان بیمارى [دورویى] است، مى بینى که در دوستى با یهود و نصارى شتاب مى ورزند و [بر پایۀ خیال باطلشان که مبادا اسلام و مسلمانان تکیه گاه استوارى نباشند] مى گویند: مى ترسیم آسیب و گزند ناگوارى به ما برسد [به این سبب باید براى دوستى به سوى یهود و نصارى بشتابیم] امید است خدا از سوى خود پیروزى یا واقعیت دیگرى [به نفع مسلمانان] پیش آرد تا این بیماردلان بر آنچه در دل هایشان پنهان مى داشتند، پشیمان شوند.

آقای اردوغان در روابط تجاری خود با رژیم صهیونیستی تجدیدنظر کنید پیش از آنکه دیر شود!

آقای اردوغان! نمی شود هم شریک دزد بود و هم رفیق قافله! نمی شود هم برای آرمان فلسطین سخنرانی کرد و هم باک هواپیماهای جنگی رژیم را پر کرد! آقای اردوغان! این رژیم اگر خیالش راحت شود، فردا نوبت شما خواهد بود!

ما نخواهیم گذاشت لکه ننگ سکوت در مقابل چنین روابط ظالمانه ای بر دامن امت اسلامی بنشیند. ما اگر سکوت کنیم نمی توانیم فردای قیامت پاسخگوی پیامبر عزیزمان باشیم.

ما طلاب جوان در کنار دانشجویان انقلابی، ضمن احترام و لازم دانستن تلاش های فرزندان امت در عرصه های سیاسی و نظامی برای حمایت از ملت مبارز و مقاوم فلسطین، در پویش پیمان محمد ص به همراه امت اسلامی تلاش خواهیم کرد تا جبهه ای اجتماعی را شکل دهیم و جلوی تجارت نفت و غدای حاکمان کشورهای اسلامی با رژیم غاصب و جنایتکار صهیونیستی را بگیریم. و امیدواریم که: (سوره مبارکه حج) وَلَیَنصُرَنَّ ٱللَّهُ مَن یَنصُرُهُۥٓۚ إِنَّ ٱللَّهَ لَقَوِیٌّ عَزِیزٌ (۴٠)
همانان که به ناحق از خانه هایشان اخراج شدند [و گناه و جرمى نداشتند] جز اینکه مى گفتند: پروردگار ما خدا است و اگر خدا برخى از مردم را به وسیلۀ برخى دیگر دفع نمى کرد، همانا صومعه ها و کلیساها و کنیسه ها و مسجدهایى که در آنها بسیار نام خدا ذکر مى شود به شدت ویران مى شدند؛ و قطعاً خدا به کسانى که [دین] او را یارى مى دهند یارى مى رساند؛ مسلماً خدا نیرومند و تواناى شکست ناپذیر است.

متن صحبت‌های بهنام کریمیان، نماینده تشکل‌های دانشجویی در آیین رونمایی پویش: 

بسم الله قاصم الجبارین
سکوت در برابر ظلم ناقض آزادگی و شرافت است. چه در مکتب اسلام باشد، چه در مکتب انسانیت.
اکنون که ۱۶۳ روز از عملیات غرور آفرین طوفان الاقصی میگذرد، دیگر چیزی از هیمنه پوشالی رژیم صهیونیستی باقی نمانده وچهره سفاک این رژیم بر همگان آشکار شده است. این موج خروشان تظاهرات مردمی و هم صدایی بی سابقه انسان های آزاده از هر نقطه جهان مبین حقانیت مردم فلسطین است. در این اثنا که مردمان آزاده جهان بویژه مسلمانان، هم صدا در برابر این ظلم تاریخی بزرگ فریاد برمی آورند، دولت‌های بظاهر اسلامی علیرغم ظاهرسازی های عوام فریبانه، از هرگونه اقدام عملی در برابر این نسل کشی تاریخی اجتناب کرده و با بی شرمی تمام، دست دوستی با این رژیم میفشارند و در خون هزاران هزار فلسطینی شریک می شوند.
امروز شاهد یک دوگانگی محسوس در رفتار دولت ترکیه هستیم . علیرغم نقش پررنگ مردم ترکیه در حمایت از فلسطین که از بزرگترین حامیان مردم مظلوم به شمار میرود اما دولت این کشور از یک سو هم خود را هم صدا با مردم خود در پشتیبانی از فلسطین می‌داند اما از سوی دیگر به بهانه منافع ملی اش، هم‌پیمان دیرین این رژیم است و حتی از صادرات سبزیجات به این رژیم دست نمی کشد!
علاوه بر این، مهم ترین کریدور انتقال انرژی به رژیم صهیونیستی یعنی کریدور باکو_تفلیس_جیهان، تحت نفوذ و مدیریت اختیار دولت ترکیه است و ۶۰ درصد از مجموع صادرات نفت به اسرائیل از این مسیر می‌گذرد.
در این صحنه کشاکش شرافت و رذالت، دولت ترکیه و آقای اردوغان علیرغم لفاظی ها و شعار های مبارزه با رژیم جعلی، با تداوم روابط اقتصادی خود عملا ترکیه را به یکی از تامین کنندگان راهبردی منافع صهیونیست ها تبدیل کرده است. به طوری که از سال ۲۰۰۳ و روی کار آمدن اردوغان صادرات ترکیه به اسرائیل ۷برابر شده است!
مهم تر از این، ترکیه به عنوان واسط تبادلات نفتی و ارزاقی سایر کشور ها به اسراییل نقشی راهبردی در تامین اقتصادی اشغال گران بازی میکند. و با وجود تداوم همه این تبادلات حتی بعد از طوفان الاقصی، دولت ترکیه همچنان خود را در موضع پاسخگویی نسبت به ملت مسلمان ترکیه و مردم جهان نمی ببیند و تنها به فکر تامین منافع خود است!
تاریخ از یاد نخواهد برد که اردوغان و حامیانش یک روز تجمع صدها هزار نفری در محکومیت اسرائیل برگزار کردند و فردای همان روز با پیمان های نفتی و ارزاقی خود، خون در رگ های جنازه نیمه جان اسرائیل تزریق کردند.
از یاد نخواهد برد که همکاری های ترانزیتی مصر و اسراییل، هزاران کامیون کمک های ارسالی به اهالی غزه را پشت رفح نگه داشت.
از یاد نخواهد برد زمانی را که عربستان و امارات مشغول برگزاری فستیوال های چند میلیون دلاریشان بودند و کودکان غزه کنار پیکر های به خون غلطیده ی خواهران و برادرانشان می‌گریستند.
از یاد نخواهد برد که این مدعیان دروغین اسلام، هم پیاله صهیونیست هایی شدند که به نص صریح قران بزرگترین دشمن مسلمانان بودند.
و اینان مخاطب کلام آن مرد شریف جهان اسلام؛ ابوعبیده اند که گفت:《 ای عبادت کنندگان حرمین شریفین! اگر ما را ببینید خواهید دانست که عبادت شما در قیاس با کار ما بازی ست. اگر بعضی ها صورتشان در نماز آغشته به اشک است، ما گردنمان در میدان جنگ آغشته به خون است.》
در شرایط اضطراری کنونی غزه، که دسترسی به نان و آب هم بر این مردم مقدور نیست، این وظیفه ملل مسلمان و انسان های ازاده است که از خواهران و برادران خود در این سرزمین دفاع کنند و پشتیبان مردم مظلوم باشند.
در این مدت تقریبا ۴ ماهه که فلسطین درگیر جنگ نابرابر غیر انسانی بوده اند، هیچ تلاشی برای پایان یافتن این جنگ ظالمانه ثمربخش نبوده. قطع نامه های بی فایده شورای امنیت با وقاحت تمام وتو شده و پیام های محکومیت سران کشور ها ضمانت اجرایی نداشته است. تنها بارقه امید، موج عظیم تظاهرات مردمی در جهان و تحریم کالاهای اسرائیلی بود که ضربه قابل توجهی به اقتصاد اسرائیل وارد کرد، اما همچنان مسیری طولانی تا خشکاندن این لجنزار پیش روست.
بمباران غزه متوقف نخواهد شد، مگر با به خطر افتادن منافع رژیم صهیونیستی و تحریم اقتصادی آن بدست جنبش های هدفمند مردمی.
سکوت و بی طرفی ملت مسلمان در این تنگه تاریخی که سنجه انسانیت و شرافت است، ثمری جز خفت و خواری برای اهل اسلام نخواهد داشت و تا ابد در حافظه مردمان خواهد ماند که جماعتی از زن و مرد و پیر و جوان و کودک، در مقابل دیدگان امت اسلام بی گناه کشته شدند و این قوم صدایی بر نیاورد…

مبادا روزی برسد که فریاد تظلم خواهی انسان های آزاده ی جهان رسا تر و کوبنده تر از امت مسلمانی باشد که در قاموسش دفاع از مظلوم و مقابله با استکبار در راس امور است.
اینبار نوبت مردم است که نگذراند سیاستمداران قدرت طلب به بهانه منفعت اخلاق، انسانیت و شرافت را ذبح کنند .
ای ملت مسلمان و ای جوانان غیور امت محمد، کجاست آن حمیت اسلامی تان؟ مگر سخن پیامبر را نشنیده اید که هرکه فریاد کمک مسلمانی را بشنود و پاسخ نگوید مسلمان نیست؟ برخیزید، دست در دست هم دهید، دولت هارا ادب کنید و برای برچیدن این غده سرطانی مددی برسانید، که اگر چنین نکنید، پروردگار با هلاکت شما امتی دیگر را برای به ثمر رساندن این امر برمی گزیند.
و سست نشوید و غمگین نباشید که وَالَّذینَ جاهَدوا فینا لَنَهدِیَنَّهُم سُبُلَنا ۚ وَإِنَّ اللَّهَ لَمَعَ المُحسِنینَ

🔸 ما را در سایر پلتفرم‌های مجازی دنبال کنید و به دوستان خود معرفی کنید.

ایتا https://eitaa.com/muhammad_covenant | بله https://ble.ir/muhammad_covenant | تلگرام (https://t.me/muhammad_covenant) | اینستاگرام (https://www.instagram.com/muhammad_covenant?igsh=OGI0N3J1ZGVoa20w) | یوتیوب (https://youtube.com/@muhammad_covenant?si=pgWHwa2U80uBamNg)

🌐 پویش پیمان محمد(ص)
🆔 @muhammad_covenant

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.

فوتر سایت

سایدبار کشویی

اگر غم لشکر انگیزد که خون عاشقان ریزد
من و ساقی به هم سازیم و بنیادش براندازیم