یک تجربه: مطالبه گری حول تدوین برنامه ششم توسعه کشور

یکی از فعالیت هایی که خرداد سال ۹۵ در بسیج دانشگاه رازی انجام شد، مطالبه گری حول تدوین برنامه ششم توسعه کشور بود. از قبل دغدغه الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت در مجموعه وجود داشت و همین باعث شد که نسبت به برنامه ششم توسعه حساس بشویم.

مقداری که تحقیق شد و گزارش های مرکز پژوهش های مجلس در مورد تدوین این برنامه و برنامه های قبلی مطالعه شد، متوجه شدیم که وضعیت نابسامانی در تدوین و اجرای برنامه های توسعه وجود دارد. از طرفی نیاز بود این توجه را به مجموعه های دانشجویی دیگر هم منتقل می دادیم و از طرفی برای اعضای مجموعه خودمان هم باید نگاه راهبردی به مسائل کشور را تبیین می کردیم. همچنین آن ایام حضرت آقا بحث اینکه تبعیت نکردن از دشمن، جهاد کبیر هست را مطرح کرده بودند و ما به نظرمان می آمد که مصداق مهم جهاد کبیر، تبعیت نکردن از الگوهای توسعه غربی است.

تصمیم گرفتیم که مجموع یافته های مان در این زمینه را در قالب نامه ای و خطاب به تشکل ها و فعالین دانشجویی منتشر کنیم و از آنها هم بخواهیم که در این زمینه مطالبه گری کنند. نامه را خبرگزاری های iusnews و snn پوشش دادند. بخش هایی از یافته های مان را هم در قالب عکس نوشته و به تدریج منتشر می کردیم. ابتدا گرافیک عکس نوشته ها خیلی ساده بود اما بعدا یکی از بچه های گرافیست به کمک آمد و ظاهر عکس نوشته ها خیلی بهتر شد. بعدا متوجه شدم که آقا مرتضی فیروزآبادی (از فعالین دانشجویی اسبق) چندین بار در جمع های دانشجویی از نوع ورود گفتمان ساز ما به این مسئله و انتشار عکس نوشته ها تعریف کرده بودند.

عکس نوشته ها:

متن نامه:

اقدام برای اصلاح برنامه ششم توسعه مصداق جهاد کبیر است

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.

فوتر سایت

سایدبار کشویی

اگر غم لشکر انگیزد که خون عاشقان ریزد
من و ساقی به هم سازیم و بنیادش براندازیم